2025/2026
V úterý 23. června se žáci 7. třídy spolu se třídou praktickou vydali na dlouho očekávanou exkurzi do ZOO v Praze.
Do Prahy jsme jeli autobusem. Vyšlo nám hezké počasí a super nálada nás provázela už od samého odjezdu z Loučovic. V autobuse zněly nové i starší hity, takže nám samotná cesta docela rychle utekla.
Po příjezdu na místo se nás hned u vstupu ujal ošetřovatel v ZOO Honza Ťoupal, který nás zoologickou zahradou provedl a během celé prohlídky nám vyprávěl spoustu zajímavostí o zvířatech. Dozvěděli jsme se také to, jak to v celé ZOO funguje, jaké povinnosti musí ošetřovatel zvládnout apod.
Největší pozornost si získaly gorily, které si právě užívaly oběd. Po vydatné procházce přišel vhod oběd i nám. Po doplnění energie následovala návštěva obchodu se suvenýry a poté se pokračovalo dále v programu. Ke konci celé exkurze jsme měli možnost vidět a dozvědět se zajímavosti o slonech a žirafách, ale pak už opravdu nastal čas na odjezd.
Celý den se nesl v příjemné atmosféře plné smíchu a společných zážitků. Neodradilo nás dokonce ani dost velké horko.
Chtěli bychom moc poděkovat Honzovi za zajímavý výklad a ochotu strávit s námi den ve svém volném čase.
Výlet jsme si užili a těšíme se na další!