Děti dětem aneb když liduška zahraje

Děti dětem aneb když liduška zahraje 1

Blatouchy

Byl to krásný zážitek, když v místním minikině zhasla světla a za zpěvu něžné ukolébavky sestupovala k nám hodná sudička s děťátkem v náručí. Maličká princeznička Tonička dostává do vínku kytičku něhy, lásky a krásy...                                                                                     Ale jedna životní radost jí nebyla dopřána. Uražená a zlá sestra naší hodné sudičky jí zakázala potěšení ze sladkých tónů hudby. Do svých osmi let nesměla naslouchat žádnému hudebnímu nástroji, nepoznala žádnou z krásných písní a žádný veselý, rytmický tanec!...         Neobyčejný koncert našich malých muzikantů ale všechna čarodějnická kouzla zrušil. Kluci a děvčata z vyšebrodské lidušky zahráli a zazpívali princezničce mnoho krásných skladeb a písní. Tonička, a také my, "velíci" z mateřinky a prvňáčci s druháky ze školičky zpod hory Loučí, žasneme nad uměním našich kamarádů. Hrají nám na flétnu, hudou na housle, vybrnkávají na španělské kytary, mistrně ovládají harmoniku i zlatý saxofon, rozeznívají klapky klavírku...DuoJaké je to hezké, když celé kino zpívá tu naši - "Pec nám spadla" i s "Holkou modrookou", a k tomu "Prší, prší"... Někteří z nás uvažují, že by to v lidušce mohli napřesrok zkusit...

Děkujeme, Moniko, paní učitelko, pane učiteli, a také vy, naši malí, skvělí muzikanti!

Učitel Jonáš a jeho bobříci

Záznam z této milé akce lze shlédnout na odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=6Y7lZm4WYXY

Datum vložení: 7. 4. 2024 22:15

dnes, pondělí 29. 4. 2024